IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )


Роллеров в Чате: 0 [Войти]

> подсветка
Diablo_mat
Сообщение #121



всё как и обычно происходит...когда-то увидел у девушки на роллах, на носках, по одному светодиодику и пришло в голову сделать подсветку на всю раму wizard.gif
сразуже прийдя домой начал гуглить и искать все возможные варианты неонов, лампочек, светящихся нитей и прочих элементов освещения
перебрав все возможные варианты, остановился на светодиодах, так как они имеют довольно яркое свечение и не нужны большие элементы питания
с элементов питания выбрал 9-ти вольтовую крону, так как имеет довольно не большой размер и приличный обьём энергии(тобиш не быстро будет садиться)
в первой моей испытательной версии светодиоды были просто приклеены на герметик по металу между колёс внутри рамы, но как-то мне попался интерестный материал - "оргстекло", фактически - это прозрачный пластик
не долго думая, я начал переделывать подсветку
вот что у меня получилось:












мне интересно ваше мнение о моём творении biggrin.gif

кого заинтересовало - меня всегда можно найти в Мариинском парке, либо же ВКонтакте http://vkontakte.ru/id11532469

Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
7 страниц V  « < 5 6 7  
Начать новую тему
Ответов
tifo
Сообщение #122



засипало снігом нас, але вже три рази по 2-3 години я у цьому році покатав. готуюся до нового сезону, першого повноцінного у моєму ролерському житті - нову підсвітку зробив. пульсує синім, при приземленні спалахує червоним у зележності від потужності попереднього стрибка, поступово швидко тухне( 0.5-1 сек) й поновлюється синє пульсування. залишилося налаштувати - чутливість, час затухання червоного та залежність його яскравості від "потужності" стрибка - чекаю погоду. вже й по дому стрибав у ролах 1.gif

живиться усе від 1х18650, 2 синіх сегмента 3825 стрічки(6 світлодіодів) та один червоний( 4 світлодіода). напевно потім навішу більше світла.

Сообщение отредактировал tifo - 12.3.2013, 19:15


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Hazarius
Сообщение #123



викладуй фотки та схему 1.gif
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (2):
tifo
Сообщение #124



да нічого там ще фоткати - готова плата та стандартна світлодіодна стрічка. ніяк не знайду тримачі для 18650 акумів. на нього приклею плату - буде готовий блок живлення з електронікою.

що до схеми, то все там стандартно і без нічого зайвого - мікроконтролер, акселерометр, пару ключів, дс-дс перетворювач. схема фігня, головне алгоритм работи та відповідно прошивка.
немає у мене мене схеми, просто влом її малювати 1.gif

як буде повністю готове - зроблю обзор

Сообщение отредактировал tifo - 13.3.2013, 15:22


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (1):
tifo
Сообщение #125



не встиг награтися - продав.
не сподобалися мені 18650 акуми - два не заюзаєш, важать не мало, да й розміри не маленькі, а один не зручно кріпити. вирішив нову зробити на акумах з мобілки - вони маленькі та тоненькі, а ємності достатньо для декількох покатух, що навіть є збитковим бо підзаряджати їх не проблема хоч по кілька разів на день.
ну і відповідно плату розробив по розмірам акума, буде такий собі пиріжок 5мм акум + 5мм елементи + 1.5мм текстоліту. загальний розмір 53*33*11.5 виходить.

минулу так і не сфоткав нормально, не встиг - забрали недокаліброваною навіть, інколи блимала і без стрибків чи з'їздів. тепер по ходу буду звіт робити.
сьогодні затарився розсипухою на сотню, розвів плату. довго перебирав, щоб трушно, але без пари перемичок(червоні) не обійшлося. принципову схему малювати влом :фейспалм:



Сообщение отредактировал tifo - 21.3.2013, 17:33


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
tifo
Сообщение #126



продовжую, сьогодні зробив плати.
як часто буває щось навернулося у самий невдалий момент - а саме уф лампа. їхати вже було влом і я вирішив згадати юність - ЛУТ. краще б з'їздив за лампою кудись 1.gif



от такий от бутербродик вийде, навіть трохи менший за коробку сірникову


Сообщение отредактировал tifo - 21.3.2013, 21:59


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
tifo
Сообщение #127



сьогодні стикнувся з головнячком з перетворювачем напруги - ну не хотів працювати з обраним згідно даташиту дроселем. поставив що було під рукою - нормально. хоча й за мануалом повинно бути гірше. буває...
але тк як новий дросель набагато менший, вирішив плату переробити. додав два світлодіода на платі - будуть підсвічувати сам блок підсвітки. отой бутерброд заллється з боків прозорим плавким силіконом, котрий й будуть підсвічувати зсередини світлодіоди. споживання відносно основного смішне.

нова плата



Сообщение отредактировал tifo - 23.3.2013, 0:50


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
tifo
Сообщение #128



залишилося лише конектори припаяти, трохи підрівняти габарити( треба було раніше по-нормальному) та можна чіпляти на акум і починати програмити.
жах на доріжках може потім приберу. а може і ні - так дістали мене ці плати з лутом. краще б таки з'їздив за лампою.




також зробив "зарядку". свого часу я думав заряджати усе це жабкою. сьогодні знайшов вдома старий тел, що ніби й працює, але не дзвонить. вирішив заряджати ним - його контролер набагато ефективніше та акуратніше заряджає. але не пощастило - у мене плата виходить під акумом, якщо у тел сувати.
ну а коли не можна переробити плату - переробимо телефон 1.gif. випаяв роз'єм з іншого тела, та примудрив на цей - ттепер акуми можна будь-якою стороною пхати.



Сообщение отредактировал tifo - 23.3.2013, 21:53


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
dipsy
Сообщение #129



Cорі за офтоп, але я як лдина далека від математики і інженерії просто в шоці 1.gif це круто 1.gif хочу собі таке )


--------------------
Все время прямо (тм)
Тииихо, лохи спят (тм)
Досить говорити, почніть діяти (с) Walt Disney
ProLoller TM

Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (1):
tifo
Сообщение #130



продовжую 4.gif

плата повністю в зборі.
перемички..., особливо такі wacko.gif . не тру звичайно, але інша сторона плата є зовнішньою та девственно чистою - виводити туди перемички ще більше не тру, а взагалі без них не вийшло.


припаяв до акуму. можна сказати, що залізна частина готова. сподіваюся нежданчиків не буде, коли повністю упевнюсь в працездатності заллю боки плавким прозорим силіконом.


у зарядці


ну і останнє - вже щось світиться 4.gif
це два світлодіоди на платі - індикація робочого стану, просто ще додатковий ліхтарик. коли боковини заллються силіконом, останній розсіюватиме світло та буде світитися рівномірно по периметру.
світлодіоди світять в боки, можна нахилити, щоб світили в акум - тоді не буде плям світла на платі. подумаю ще, як краще.



додано
ні, ось останнє - важка артилерія світла у вигляді 3 сегментів стрічки, що виситимуть на ролі. синій світить не у повню силу, потім виправлю. знято денним режимом - нічний засліплюється повністю.


Сообщение отредактировал tifo - 24.3.2013, 0:25


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (5):
tifo
Сообщение #131



ну з такою погодкою багато не наробиш - багато фоток з лижного схилу, по сабжу новин мало.
нежданчик, якого так не хотілося цього разу, таки прийшов без запрошення. скільки я не зарікався з тіньками 13 працювати, але все ж зза наявності у них необхідних функцій та виходів за найменших розмірів та ціни, купився знову. і знову пошкодував. чи то програматор, чи софт, але нормально не прошивалися аж доки як їх не запоров. на обох модулях.
я міг витратити лише півтори години, щоб з'їздити на іншу хату за нормальним програматором, але знову втратив на розбвр польотів та втрачу на майбутню поїздку на радіо ринок та перепайку більше. а все з лампи почалося 1.gif
поки от що маємо




додано
тк без контролерів робити нічого, а щось зробити хотілося, вирішив провести остаточне "тонке" налаштування перетворювача, щоб зрівняти вихідні напруги обох модулів.
запоровся ще й контролер перетворювача 1.gif

Сообщение отредактировал tifo - 26.3.2013, 9:32


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
tifo
Сообщение #132



продовжуємо

все залізо ніби готове. але ці тіньки 13ті продовжують мене мізки парити, тож заливати силіконом до фінальної прошивки не буду.
поки виглядає так




світилки зробив зі звичайної однокольорової 3825 стрічки двох різних кольорів. звичайно ргб була б краща напевно, одна замість двох, але по-перше, у магазині нормальної ргб не було, а у бариг брати утричі дорожче нафіг, а по-друге, у мене ці однокольорові валяються без діла. а з іншого боку - яка нафіг різниця? охолоджуватись краще буде та не буде збитковою зайвим невикористаним кольором, на який у мене на контролері всеодно немає ані вільних ніг, ані пам'яті.
напортачив з розводкою. жовтий дріт загальний, але він загальний плюс. я про це забув якось та приклеїв стрічки мінусами усередину автоматом - мінус то загальний завжди. а переклеїти вже неможливо - двосторонній скотч тримає залізно - віддерти можна лише стамескою.



дроти усередині проклав. взагалі до цього я завжди зовні їх пускав і жодних проблем не мав. подивимось як воно буде, прокинути по-іншому дроти завджди можна.
думав до стрічок на роз'єм причіпити, але потім забив - тикнути паяльником не проблема. да й ці дроти дотягнуться будь-куди на ролі. зараз, коли холодно, зроблено під кріплення модулю на голені над шелом. можна під шкарпетку засунути чи якоюсь резинкою закріпити навколо ноги. акум гріється та працює відмінно. влітку можна на баклю кафу чи шнурки перевісити.




от поганеньке відео, вибачайте хлопці, у телефоні фігня камера, а фотоапарат валяється розряджений.
код за 5 хвилин написав, так, щоб хоч щось і якось вже видно було, звичайно його доробляти ще. стукаю по модулю імітуючи удар при приземленні. реальний алгоритм буде складніший - спочатку буде палитися вільне падіння, щоб не спрацьовувало на вібрації та нерівності покриття, потім засікатиметься час падіння та палитиметься удар при приземленні, на якому вже у залежності від нарахованого часу буде спалахувати. вище стрибнув/ з більшого бардюру з'їхав --> довше падав --> сильніше спалахне.
також додам до пульсуючого синього трохи червоного - буде фіолетово-рожевий. при чому додам рендомно - тобто синій собі пульсує, а червоненький підмішується іноді незалежно від синього.
вмикається вставлення штекеру, цим я і займаюся перші пів хвилини 1.gif

http://youtu.be/6Nb0-r14evw

пс - на рамі бо я все розбирав щоб добре вимити передпоклейкою. а колеса та підшипи не встиг.

Сообщение отредактировал tifo - 27.3.2013, 22:51


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (2):
tifo
Сообщение #133



знову я

сьогоднішня фотка



але це не аркуш, на який я забув покласти те, що хотів сфоткати. це аркуш з данними проміжних вимірювань для калібровки та остаточними її результатами.

далі теорія, кому не цікаво що це і як чи він знає що це - не читайте далі.

кожен вимірювальний пристрій має деяку похибку вимірювання та встановлення нуля. міряєте ви якийсь відрізок лінійкою - сама лінійка не ідеально точна, а її нуль ви на початок відрізку теж ідеально точно не встановите. і якщо з першим вже нічого не поробиш окрім здерти ділення та намалювати свої, більш точні, то нуль ми можемо і маємо максимально точно до початку відрізку підвести для нормального вимірювання.
так само й з акселерометром. підлаштувати його точність не вийде - він не має для цього засобів, але це й не потрібно, його точності нам з головою вистачить. а от зсув нуля треба виправити, без нього нормально не працюватиме. чому - далі.

акселерометр лежить горизонтально з чутливістю 64/g і повинен видавати 0x, 0y та 64z. Х та У паралельні земні, тому на них 0, Z дивиться угору, на ній фіксується земне прискорення вільного падіння - 1g - тобто 64 одиниці бо чутливість 64/1g. це все повинно бути, але нуль зміщений. на скільки - це і треба вирахувати й скомпенсувати.
зліва стовпчики з даними вимірювань. 4 строки - 4 вимірювання по 5 разів кожну вісь. біля вимірювань розрахунок відхилення від нуля. ну наприклад якщо по Y наміряли 11011101, що у десятичній системі є -34, то і написано поряд -34. а повинен бути 0, відповідно треба цю вісь на +34 посунути, тоді нуль вимірювань зпівпаде з реальним нулем. ну і по 5 вимірювань, щоб взяти середнє з 5 для зменшення похибок.
інструмент акселерометру для цього кривуватий, тупо +34 написати йому не вийде, тому справа від кожної строки розрахована вже реальна циферка, яку треба дати акселерометру.
за раз не виходить, на другому вимірювання значні похибки все ще присутні, але вони менші - вже точніше зза врахування попередніх. по Х он взагалі була похибка маленька.
після 3го разу усі вісі встановлені у нуль, а з самого правого краю остаточні данні поправок зсуву нуля.

чому це так важливо.
он на Y зсув був -34 за чутливості 64/g - тобто замість 0g він світив трохи менше -0.5g. тепер, наприклад, ми беремо і по Y палимо удар. хай ми вдарили так, що акселерометр отримав прискорення 1g. але якщо він без ніякого прискорення світив -0.5, то з нашими 1 від поштовху він покаже 1-0.5=0.5. а якщо штовхнути у іншу сторону відповідно -1-0.5=-1.5.
хай акселерометром ми фіксуємо удари по 1g. тоді при поштовхах у одну сторону він спрацьовуватиме вже на -0.5g, котрі треба додати до нульових -0.5, щоб отримати -1, а у іншу аж від 1.5g. у першому випадку буде купа хибних спрацювань, у другому пропущені.

у нашому випадку удари не дуже важливі - при приземлення удар набагато більший за 1g. акселерометр має межу 8g, вона і буде використовуватись.
але для відсічення хибних спрацювань від вібрації та нерівностей дороги спочатку буде палитися вільне падіння - стрибнув чи з'їхав з барюра - якийсь час падав( акселерометр має чудові внутрішні засоби для налаштування чутливості цього). а вільне падіння це відсутність прискорення - вимірювальні підвіси його у падінні знаходяться у стані невагомості. коли він лежав на столі, він світив 0 по х, 0 по у,+1g по вертикальній вісі Z, якщо його перевернути на іншу сторону буде 0,0,-1, якщо на ребро поставити буде 0,+-1,0 - вже Х та Z паралельні землі, а Y дивиться уверх чи вниз. а у вільному падінні по всім вісям будуть нулі. і поріг не більше за 0.3g, а реально навіть 0.2g чи ще менше. тобто коли по усім вісям буде менше за 0.2g - вважаємо це вілним падінням. але у нас за вільного падіння, коли вісі будуть у нулях, Y світитиме -0.5, що вище порігу, і відповідно ніякого вільного падіння акселерометр не зафіксує blink.gif
а без падіння не можна. якщо палити лише по ударах, то кожний камінець на дорозі, на який наїхали, буде призводити до спрацювання - хибного. треба задирати поріг спрацювання, але тоді разом з камінцями та нерівностями дороги відпадуть з'їзди з барюрів та невеличкі стрибки.


уххх wacko.gif wacko.gif wacko.gif


додано
я хотів автокалібровку зробити, у мене вже є код для цього, щоправда під інший контроллер, треба трохи переробити, але вона не влазить у маленьку пам'ять цього контролера. переробити не довго, а от ще й оптимізувати, щоб влізла...
на цей пост я витратив часу більше, ніж вручну відкалібрував. калібровка зайняла хвилин 15-20.

Сообщение отредактировал tifo - 29.3.2013, 11:14


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
tifo
Сообщение #134



вже готово
навіть позавчора ще було, але чекав погоди, щоб повноцінно вже зробити повний фінальний обзор. погоди не дочекався, поїхав на іншу хату, приватний дім, щоб там хоч по підлозі пострибати, але і там не вийшло - стрибки на місці зі стрибками у русі нічого спільного не мають. да й підлога якось чутно від такого дійства ненадійно гремить.

загалом сьогоді будуть лише фото пристрою, повноцінне відео вже з вулиці. якщо прогноз не бреше, то гадаю у вівторок вийде покатати.


залив силіконом




ось як виглядає вімкненим



боки різні - один матовий, інший глянець. відновідно перший світиться більш мляво, але рівномірно, другий же навпаки. от зараз думаю як зробити остаточно.


а ось так це виглядає на нозі
запхайте під шкарпетку коробку зпід сірників - буде те саме, тільки ваша коробка трохи товстіша.
не заважає зовсім, але пітніє нога під цим місцем. думаю буду по холоду кріпити резинкою поверх шкарпетки на те ж місце.



Сообщение отредактировал tifo - 31.3.2013, 15:58


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (1):
tifo
Сообщение #135



дивлюся у віконечко, +16, невеличка хмарність зза якої сонечко пробивається, земля на очах сохне - дуже сподіваюся ввечері нормально покатати, затестити та засняти.
а поки викладую отаке :фейспалм:
http://rghost.ru/private/44943350/def9faa2...0d74eb97c3f75b8



Сообщение отредактировал tifo - 1.4.2013, 11:33


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Zyx
Сообщение #136



Здравствуйте.

Вчера впервые встал на роллы =)
Очень был доволен, т.к. до этого катался на обычных коньках (на роллах, кстати, устойчивость лучше), ходил на ходулях, поэтому покатать по пешему хрещатику был рад и счастлив. И без проблем осилил подъем вверх по Прорезной.

Я занимаюсь разработкой светового инструмента для жонглирования на микроконтроллерах
Основные требования - компактность, ударостойкость, монолитность...

Похожие требования предъявляет подстветка на роллах.
Вчера так начало чесаться в одном месте чтоб сделать на проце, с кучей режимов и с радиоуправлением, что жду не дождусь когда приедет партеечка аккумов, которую вчера заказал специально для этих целей.

А сегодня - еще и эту тему увидел.
Очень приятно видеть что люди креативят и стараются сделать красивую вещь. И еще сильнее себе захотелось сделать =)

В ближайшее время постараюсь запилить подобное счастье на свои роллы.

ПС: С аккселерометром интересно, никогда не работал, надо будет подумать.
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
tifo
Сообщение #137



Zyx, декілька порад зважаючи на мій ніби досвід 1.gif
( можливо я це писав вище, але там постів багато, фоток вже немає, перечитувати мені влом).

1 - краще використовувати готові світлодіодні стрічки, а не вигадувати щось - 120 градусів вистачає, щоб 10см шматочок освітив велику пляму під усім ролом. Резистори в них зменшувати для економії енергії для роботи від 10В. А якщо зробити лише червоний колір, то і 7В вистачить.
2 - акумулятор зі схемою розміщати на нозі. По-перше його легко вдівати-знімати, а по-друге нога його гріє та навіть зимою він має температуру 36 градусів та пречудово працює. Без цього уже при +5 його реальна ємність падає вдвічі.
3 - акумулятори звичайно використовувати нормальні сучасні літієві. Ну і якщо вони будуть нез'ємні, як у мене, думати як їх сувати у зарядку. Бо в мене вийшло, що контакти акума з іншого боку ніж у зарядці вийшли, прийшлося доробляти зарядку.

Фото, як бачу, вже немає, тож запощу нові, як це є на сьогодні.




Що до акселерометра, то з наскоку не вийшло. Я логічно гадав, що стрибок можна визначити по вільному падінню + наступному удару при приземленні. Воно так чудово працювало, якщо рол просто брати й підкидувати у гору чи просто впустити на землю, але при реальному стриці, СХОЖЕ, ноги якось пружинячи рухаються не даючи акселерометру відсутності всіх прискорень - вільного падіння. Якщо стрибнути та напружити ноги намагаючись не пружинити - працює, але коли стрибаєш природньо, то ніфіга.
Логічно буде зняти "профіль стрибка" - зміну прискорень у процесі стрибка, і порівнюючи з цим профілем те, що видає акселерометр, виділяти стрибки. Але і часу не дуже тоді було, і пам'яті тіні13 тієї підсвітки однозначно не вистачило б на це, то я забив 1.gif Хоча насправді цікаво.


пс - зараз з китаю їде адресована стрічка. Тож можно буде по тим же 3м дротам керувати великою кількістю окремих її світлодіодів.

Сообщение отредактировал tifo - 29.3.2014, 20:45


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (1):
tifo
Сообщение #138



Змінив кольори.
Воно пульсує, тому яскравість нерівномірна, десяток фото зробив, максимум так і не спіймав.

Але вийшло погано. Жовтий якийсь неприємний + світловий потік жовтих світлодіодів фіговий. Тож єдиний трушний варіант - формувати жовтий з ргб, але і у цьому разі він ніколи не буде яскравішим за синій, а тим паче червоний.

Зараз жовтий забирає 60% потужності, а світить самі бачите... Дуже багато жовтого навколо - усі ліхтарі, що ще погіршує.



Сообщение отредактировал tifo - 4.4.2014, 10:09


--------------------
日本国の可愛い美少女を好きです。
Перейти в начало страницы
+Цитировать сообщение
Поблагодарили либо согласились (1):

7 страниц V  « < 5 6 7
Ответить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 



RSS Текстовая версия Сейчас: 28.4.2024, 1:20